KUŞADASI VE BÖLGE TURİZMİ SORUNLARI İÇİN EYLEM PLANI TOPLANTISI / KUŞADASI VE ÇEVRESİ

KUŞADASI'NDA TURİZM İÇİN EYLEM PLANI TOPLANTISI
2016 yılında turizmde yaşanan sorunların 2017 yılı ve sonrasında tekrarlanmaması için neler yapılabileceğinin ele alındığı Turizim Eylem Planı toplantısının Kuşadası Efes  Kongre Merkezinde yapıldığı duyuruldu.


Kuşadası Belediyesi Duyurusu;
KUŞADASI’NDA TURİZM EYLEM PLANI TOPLANTISI
Kuşadası Efes Kongre Merkezi'nde Kuşadası ve bölge turizminin sorunlarının ele alındığı Turizm Eylem Planı toplantısı yapıldı. Toplantıda 2016 yılında turizmde yaşanan sorunların 2017 yılı ve sonrasında tekrarlanmaması için neler yapılabileceği konuşuldu.

Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak başkanlığında yapılan toplantıya Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, TÜRSAB Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Fahrettin Çiçek, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğanve çok sayıda STK temsilcisi katıldı.

Toplantı öncesi basına açıklamada bulunan Vali Koçak, dayanışma ile sorunların altından kalkılabileceğini belirterek "Bu toplantı teknik tabiriyle bir arama toplantısı. Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakamlığımız, Kuşadası Belediyemiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve turizmle ilgili akademisyenlerimizin de içinde bulunduğu bir grupla içinden geçtiğimiz dönemin problemlerini tartışacağız. Sorunların ana sebeplerini belirleyip çözüme daha doğru planlarla gitmeliyiz. Tüm katılımcıların onayıyla eylem planı kabul edildikten sonra bir izleme komisyonu oluşturup işin takibini sıklaştırmalıyız. Bu izleme komitesi belli dönemlerde eylemlerin gerçekleşmesi için hem girişimleri takip edecek hem de raporlama hazırlayacak. Karşılaşılan problemler varsa geri bildirimlerle, ilgili yerlere ulaştıracak ve düzeltici önlemler alarak eylemlerin gerçekleşmesini sağlamaya gayret edeceğiz" dedi.
Söz Sizde -Sizlerinde mutlaka Kuşadası turizmi için söyleyecekleri vardır. Bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. -Facebook dışında yorum yapmak isteyenler alt bölümdeki yorum alanına YORUMLAMA BİÇİMİNİ ANONİM seçerek üye olmadan yorum bırakabilirler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme