KUTO KALBİM EGE'DE KALDI FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLANDI / KUŞADASI VE ÇEVRESİ

Kuşadası Ticaret Odası’nın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Ulusal Fotoğraf Yarışması “Kalbim Ege’de Kaldı”nın sonuçları açıklandı.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’na (TFSF) bağlı olarak bu yıl ilk kez online düzenlenen yarışmaya yüzlerce eser katıldı ve katılan eserler jüri üyeleri tarafından tek tek incelenerek dereceye giren ve sergileme alan fotoğraflar seçildi.

Kalbim Ege’de Kaldı temalı yarışmada Aydın’dan Gizem Sözer katıldığı eserle birinci olurken, İzmir’den Can Yücel ikinci, Bursa’dan Gürsel Egemen Ergin üçüncü oldu. Mehmet Öztürk, Mehmet Fatih Yaldız ve Tayip Başak’ın mansiyon aldığı yarışmada 30 eser de sergilemeye layık görüldü.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Fotoğraf Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç Dr. Zühal Özel Sağlamtimur, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Öğretim üyesi Yar. Doç Dr. Beyhan Özdemir, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarım Bölümü öğretim üyesi Yar. Doç Dr. Ragıp Taranç, Fotoğraf Sanatçısı ve KUFSAD üyesi Oğuz Nusret Bilik, Kuşadası Ticaret Odası Disiplin Kurulu Üyesi-Kuşadası Belediye Meclis Üyesi ve Fotoğrafçı Cem Arslan’ın jüri olduğu ve TFSF Temsilcisi Zafer Gazi Tunalı’nın denetimindeki yarışmaya Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonunun da katkı ve duyuruları ile yurdun dört bir yanından katılım sağlandı.

Dördüncüsü düzenlenen ve yoğun ilgi gören Ulusal bazlı yarışmaya, bu yıl özellikle Kuşadası ve yakın çevresinden fotoğrafların katılmasını hedeflediklerini söyleyen Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan; yarışmanın aynı zamanda Kuşadası’na ilginin artmasına da katkıda bulunduğunu belirtti ve katılımın çok fazla olmasından, Türkiye’nin her köşesinden Kuşadası ile ilgili fotoğrafların gelmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Akdoğan; Kuşadası’nın tanıtımı ve Odamız bünyesinde oluşan fotoğraf bankamız için büyük önem taşıyan yarışmamızda derece alanları kutluyorum.” dedi ve yarışmaya katılan herkese, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Kuşadası Ticaret Odası 4. Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, Kasım ayı içerisinde düzenlenecek törenle verilecek ve aynı gün sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan sergi açılacak.

SERGİLEMELER
Oğuz Miraç Sönmez Denizli / O Sokak
Alahattin Kanlıoğlu İzmir/ Kahvede
Alahattin Kanlıoğlu İzmir / Limana Bakış
Ali Altın Aydın / Milipark
Yonca Gül Arslan Can Antalya / Meryemana
Nizami Çubuk Denizli / Kuşadası
Nizami Çubuk Denizli / Şirince
Refik Karacaoğlu Aydın / Efes
Kemal Özkılıç Giresun / Tatilciler
Saim Şimşek Muğla / Claros
Saim Şimşek Muğla / Halıcı
Ertürk Buluç İstanbul / Kuşadası Eğlence
Kadir Murat Tosun İstanbul / İsabey
Arzu İbranoğlu Kocaeli / Merdiven
Cankut Bucaklıgil Kocaeli /Deve Güreşi
Seçkin Yenici Aydın / Bisiklet
Kadir Çivici İstanbul / Atlar
Erhan Kırca Kocaeli / Barış ve Özgürlük
Erhan Kırca Kocaeli /Marina
Seval Oral Nurtan İstanbul / Limanda Gece
Sertaç Nurtan İstanbul / Hoşcakal
İsmail H.Ertin Aydın /Kuşadası/Çarşı
Ercan Pek İzmir / Bugün
Ercan Pek İzmir / Kayıklar
İhsan Korkut Sakarya / Kırmızı Şirince
Mehmet Uluyurt Trabzon / Yansıma
Musa Alper Eroğlu Aydın / Gece
Musa Alper Eroğlu Aydın / Liman
Tarkan Oktay İzmir / IMG_3201 jpg
Kayhan Güç İstanbul / Şirince
Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Kuşadası fotoğrafları için söyleyecekleri vardır. Bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
-Facebook dışında yorum yapmak isteyenler alt bölümdeki yorum alanına YORUMLAMA BİÇİNİNİ ANONİM seçerek üye olmadan yorum bırakabilirler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme