KUŞADASI TİCARET ODASINDA “DIŞ TİCARET İSTİHBARATI” HİZMET BİRİMİ / KUŞADASI VE ÇEVRESİ

KUTO’DAN ÜYELERİNE YENİ BİR HİZMET “DIŞ TİCARET İSTİHBARATI”
Kuşadası Ticaret Odası bünyesinde, yurtdışına mal ihraç etmek isteyen veya yurt dışından mal ithal etmek isteyen Kuşadası Ticaret Odası Üyelerine; dış ticaret işlemleri, devlet destekleri, yurt dışı pazar analizi,
sektörel analizler gibi konularda yol göstermek ve Kuşadası’nın dış ticaret potansiyelinin artırılması amacıyla “Dış Ticaret İstihbaratı” birimi oluşturuldu.

Kuşadası Ticaret Odası personeli, geçtiğimiz günlerde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen Dış Ticaret İstihbaratı eğitimini tamamlayarak, Oda üyelerine bilgi verme ve onları doğru yönlendirme konularında hizmet vermeye başladı.

Dış Ticaret İstihbaratıyla ilgili açıklama yapan ve Türkiye’nin 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefi olduğunu belirten Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar AKDOĞAN, Kuşadası Ticaret Odası bünyesinde kurulan Dış Ticaret İstihbaratı Hizmet Biriminin, bu hedefe yaklaşmada katkı sağlayacağını, büyük ölçüde turizme ve hizmet sektörüne dayanan Kuşadası ekonomisi için önemli bir alternatif oluşturacağını söyledi.
Dış Ticaret İstihbaratı biriminde, ihracat veya ithalat yapmak isteyen Kuşadası Ticaret Odası üyelerine, ithal/ihraç etmek istedikleri ürünün yurt dışı pazarı, bağlantı kurulabilecek kurum ve kuruluşlar, mevzuat vb. konularda bilgi desteği sağlanacak.


Söz Sizde -Sizlerinde mutlaka Kuşadası Ticaret Odası hizmetleri için söyleyecekleri vardır. Bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. -Facebook dışında yorum yapmak isteyenler alt bölümdeki yorum alanına YORUMLAMA BİÇİMİNİ ANONİM seçerek üye olmadan yorum bırakabilirler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme