KUŞADASI'NDA ZABITADAN KAMERALI DENETİM / KUŞADASI VE ÇEVRESİ

KUŞADASI ZABITASI KAMERALI DENETİM
Kuşadası Belediyesi Zabıta Denetimlerinin kameralı olarak yapılacağı duyurdu. Özellikle Kuşadası merkezde dükkan önü işgaliye denetimlerinde sorunlar yaşan zabıta ekipleri, bu yöntemle denetimleri kayıt altına alacak. Zabıta ekiplerinin üzerinde takılı yaka
kameraları ile denetim uygulayacakları duyurusu yapıldı.

Kuşadası Belediyesi Duyurusu;
ZABITADAN YAKA KAMERALI DENETİM
Kuşadası Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kamera kayıt sistemi ile şeffaf denetim uygulamasına başlıyor. Zabıta ekipleri bundan böyle yakalarına taktıkları kameralar aracılığıyla yaptığı denetimleri ve yaşanan sorunları kaydedecek.
Sıfır işgaliye uygulaması kapsamında bir süredir esnaf, işportacı ve dilencilere yönelik denetimlerini sıklaştıran Kuşadası Belediyesi Zabıta ekipleri şeffaf bir denetim gerçekleştirebilmek ve karşı karşıya kaldıkları saldırıları önlemek amacıyla yaka kameralı denetim uygulamasına başlıyor. Zabıta ekipleri artık yaka üzerine yerleştirilen kameralar aracılığıyla yaptıkları rutin denetimleri ve operasyonları kayıt altına alacak. Yaka kameraları ses ve görüntü kaydı yapabilme özelliğinin yanı sıra fotoğraf da çekebiliyor.
Kameralı denetimlerin esnaf ve zabıta arasında daha sağlıklı bir iletişim kurulmasına zemin hazırlaması beklenirken kanıt niteliğinde olan kamera görüntüleri ile de haksız şikayet, itiraz ve uygulamaların önüne geçilmesi hedefleniyor. Öte yandan kamera kayıt sisteminin zabıtaya yönelik sözlü ve fiziksel saldırıları da ortadan kaldıracağı öngörülüyor.


Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Kuşadası Belediyesinin Kameralı Denetimleri için söyleyecekleri vardır. Bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
-Facebook dışında yorum yapmak isteyenler alt bölümdeki yorum alanına YORUMLAMA BİÇİNİNİ ANONİM seçerek üye olmadan yorum bırakabilirler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme