2015 KEGEV M. SUNULLAH ARISOY ŞİİR ÖDÜLÜ KAZANANLARI / KUŞADASI VE ÇEVRESİ

KEGEV M. SUNULLAH ARISOY 2015 ŞİİR ÖDÜLÜ SONUÇLARI AÇIKLANDI.
BASIN DUYURUSU 
Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı tarafından düzenlenen 
M. Sunullah Arısoy 2015 Şiir Ödülü ''Göğün Altında'' adlı
dosyasıyla Selami Karabulut'un oldu. 

Ayrıca ödüle büyük emek veren ve 2014' te yaşamını yitiren seçici kurul üyelerimiz adına da özel ödüller verildi. 

Bu bağlamda ; Seçil Avcı ''Gürültüde Uyuyan Çocuklar'' adlı kitabıyla Talat Sait Halman; Gülümser Çankaya ise '' Çatısızlık Tasarımı'' adlı dosyasıyla Vecihi Timuroğlu adına verilen KEGEV özel ödüllerinin sahibi oldular. 

Hidayet Karakuş, Ayten Mutlu, Ahmet Özer, Çiğdem Sezer ve Halim Yazıcı’dan oluşan seçici kurulun da katılacağı ödül töreni 08 Mayıs 2015 Cuma günü Kuşadası’nda yapılacaktır.

M. Sunullah Arısoy Ödülü daha önceki yıllarda Türk dili alanında Emine Yurtçu, Zerrin Küsmez, Selma Kavas, Prof. Dr. Ömer Demircan , Ali Dündar ve İlhan Türk’e; şiir dalında ise Haydar Ünal, Mustafa Yıldız, Asım Öztürk, Zeynep Kurada , Ayten Mutlu , Turgay Fişekçi , Selahattin Yolgiden , Arzu K. Ayçiçek, Veysel Çolak, Muzaffer Kale , Ahmet Günbaş, İhsan Topçu , Ergül Çetin ve Hakan Cem'e verilmiş; Halim Yazıcı, Hilal Karahan ve Ömür Özçetin de KEGEV özel ödüllerine değer görülmüştü. 

Yaşamının son yıllarını Kuşadası’nda geçiren ve ölümünden sonra kendisine ait 8.000 kitabın, eşi Ülkü Arısoy tarafından Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı’na bağışlanmasıyla vakıf bünyesinde adını taşıyan bir kütüphane açılan M. Sunullah Arısoy’un anısını yaşatmak amacıyla verilen ödüller gelecek yıllarda da sürdürülecektir.
18.04.2015 


Şadiye EVGİN / KEGEV MüdürüSöz Sizde
-Sizlerinde mutlaka KEGEV M. Sunullah Arısoy Şiir Ödülleri için söyleyecekleri vardır. Bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
-Facebook dışında yorum yapmak isteyenler alt bölümdeki yorum alanına YORUMLAMA BİÇİNİNİ ANONİM seçerek üye olmadan yorum bırakabilirler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme