KUŞADASI'NIN EN GÜZEL MAHALLESİ - EN DEĞERLİ MAHALLESİ NERESİ? / KUŞADASI VE ÇEVRESİ

SORULAR! 
KUŞADASI'NIN EN DEĞERLİ YERİ NERESİDİR?
Sayfamıza genellikle Kuşadası ile ilgili farklı farklı sorular geliyor, bu sorularıun başında
Kuşadası'nın en güzel mahallesi neresidir? - Kuşadası'nın en değerli bölgesi neresidir? soruları. Bu sorular genellikle Kuşadası'ndan ev veya iş yeri almak isteyen Kuşadası'nı bilmeyen kişiler tarafından soruluyor. 

Böyle sorulara; son yıllarda direk Kuşadası'nın şurası çok değerlidir ya da Kuşadası'nın en güzel mahallesi burasıdır demek çok zor.

Kuşadası artık küçük sakin bir turizm şehri olmaktan çıkıp, şehir havasına girmiştir. Onun için kocaman kocam binalar, büyük siteler, büyük alışveriş merkezleri Kuşadası'nın her bölgesine yayılmıştır. 

Uzun yıllar önce değer katan yatırımların tek bir noktada toplanmasından dolayı Kuşadası'nın en iyi mahallesi olarak bir kaç yeri söyleyebilirken, şimdi ise bir çok noktadan bahsedebiliyoruz.

Kuşadası hem Söke hem de İzmir yönüne genişleyerek büyümektedir. 

Yapılacak olan yatırımı veya uzun süreli oturmak amacıyla alınacak olan evi seçerken kendi kriterlerinizin önemli artmaktadır. Yoksa inşaat sektöründeki malzemenin fiyat artışı, dövizin yükselişi ve talebim artması nedeniyle Kuşadası'nda da tüm Türkiye'de olduğu gibi gayrimenkul fiyatlarını arttırmıştır. Sizin Öncelikleriniz "denize olan uzaklığı, alışveriş merkezlerine olan uzaklığı, şehir merkezine olan uzaklı, okullara olan uzaklığı" vb. kriterler doğrultusunda fiyatlar değer katmaktadır.

Aydın İlinin Büyükşehir olmasından sonra Kuşadası'nın mahallesi olan Davutlar ve Güzelçamlı aynı Kuşadası merkez gibi yapılaşma yönünden çok hızlı ilerlemektedir. Yerel yönetimlerin ve ülkenin turizm planlayıcılarının bu durum için tedbir almaları önemlidir. 

Sonuç olarak ; gelen sorulara karşıt Kuşadası'nda herhangi bir yerin daha değerlidir, daha iyidir, diyerek yatırım yönlendirmesi yapmak bizim için mümkün değildir. Bu tip konular için uzman kişilerden destek almak daha doğru olacaktır. 

Gelirinin önemli bir bölümünü turizmden sağlayan Kuşadası ve çevresi için umarız kısa zamanda önemli atımlar yapılır.

Kuşadası Benim
11.07.2015

Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Kuşadası'nın en değerli ve en iyi mahalleleri için söyleyecekleri vardır. Bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
-Facebook dışında yorum yapmak isteyenler alt bölümdeki yorum alanına YORUMLAMA BİÇİNİNİ ANONİM seçerek üye olmadan yorum bırakabilirler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

KUŞADASI BENİM SAYFAMIZDA EN ÇOK TIKLANAN BEŞ İÇERİK