GENÇ KALEMLER ÖYKÜ YARIŞMASI / GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI

Söz konusu yarışma; empati, hoşgörü, şükür, geleneklerimiz, komşuluk ve vefa konu başlıkları altında ortaokul ve lisede okuyan öğrenciler ve 14-19 yaş arası (19 dahil) öyküye ilgi duyan bütün gençler ile 20-29 yaş arası
(29 dahil) gençler olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek olup her bir kategoride birinciye 10, ikinciye 6, üçüncüye 3 cumhuriyet altını verilecektir. Ayrıca her kategoride mansiyon ödülü almaya hak kazanan beşer eser 1 cumhuriyet altını ile ödüllendirilecektir.

Genç Kalemler Öykü Yarışması, gençlerin güzel sanatlar alanındaki yeteneklerinin geliştirilmesi, öykücülüğün genç nesil tarafından sürdürülmesi ve geliştirilmesi, edebiyat dünyasına yeni yazarlar kazandırılması, kültürel ve tarihi değerlerimizin gençler tarafından yazılı hale getirilmesi amacıyla gerçekleştirilecek bir yarışmadır.

Yarışmaya gönderilen eserler Beşir Ayvazoğlu, Prof. Dr. Yakup Çelik, Doğan Hızlan, Cemil Kavukçu, Prof. Dr. İskender Pala, Yrd. Doç. Dr. Tacettin Şimşek ve Sadık Yalsızuçanlar'dan oluşan Yarışma Seçici Kurulu tarafından değerlendirilecektir.

Söz konusu yarışmaya ilişkin şartname, başvuru formu ve doğruluk beyanına Kuşadası Kaymakamlığı internet sayfasındaki linklerden ulaşılabilir. kusadasi.gov.trSöz Sizde
Sizlerinde mutlaka Kuşadası'ndaki yarışmalar için söyleyecekleri vardır. Bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme