MÜZİK DÜNYASI / KÖŞE YAZILARI / DJ YALIM

Sevgili müzikseverler,her zaman olduğu gibi bu ay da müzik dünyası icin oldukça hareketli bir aydı. İsterseniz gelin kısaca bi göz atalım bu gelişmelere..

* Hande Yener'in yeni albümü ‘’Kraliçe’’ 12.12.2012 tarihinde müzik marketlerde yerini aldı.8 şarklı ve 3 remixten oluşan bu albümde, 8 şarkının sözleri Sinan Akçıl'a ait olup albümdeki şarkıların müzik ve düzenlemelerini Sinan Akçıl ve aynı zamanda benimde cok sevdigim ve görüştüğüm bir arkadasım Emrah Karaduman tarafından yapıldı.Albümde ‘’Hasta’’ ve ‘’Kraliçe’’ adlı şarkılara remix yaptıran Hande Yener, Yunanistanda yaşayan ve oldukca iyi bir prodüktör olan DJ Pantelis, ‘’Hasta’’ ve ‘’Kraliçe’’ parcasına remix yapmış.Yine aynı Türkiyeden sevdigimiz ve işinde iyi olan DJ Mert Hakan tarafından da ‘’Hasta’’ şarkısına remix yapmıştır.Dinlenilmesi gereken bir albüm olmuş,tavsiye ediyorum..

*Demet Sağıroğlu ‘’Hiç Özlemedin Mi?’’ adlı yeni albümüyle 3 yıllık suskunluğunu bozdu. Toplam 11 şarkının yer aldığı albümde, sözü Fikret Şeneş'e ait olan, yıllar önce Ajda Pekkan'ın yorumladığı "BİR KÖŞEDE YALNIZ" adlı cover şarkının yanı sıra, Demet Sağıroğlu'nun sözleri, Melih Kibar'ın son bestesi olan "ADINI SEN KOY" da bulunmakda.Henüz dinleme fırsatını bulamadım fakat cok merak ettiğim bir albüm, en kısa zamanda alıp dinleyip sizlerle yorumlarımı paylaşacağım müzikseverler..

* Türk pop müziğinde yaptığı albüm ve besteler ile adından sıkça söz ettiren Gökhan Tepe'nin "Kendim Gibi" isimli albümü 13 Aralık tarihinde müzikseverlerle buluştu.Albümdeki "Tanrım Dert Vermesin" isimli çıkış şarkısı bir hayli tutulacağa benziyor.Gerek radyolarda gerekse sosyal paylaşım sitelerinde en cok dinlenilen ve tıklanan şarkı oldu. "Kendim Gibi" albümünde sözü bestesi Gökhan Tepe'ye ait şimdiden müzikseverlerin ve benim de favorilerim arasında olan "Ayrılık Hali" ve "Üç Kelime" isimli 2 şarkının yanı sıra Şebnem Sungur'un sözlerini yazdığı 4 şarkı ve Hakkı Yalçın'ın sözlerini yazdığı 2 şarkının besteleri de Gökhan Tepe imzası taşıyor.

* Kendine has sesi ve yorumuyla büyük beğeni toplayan, Türk pop müziğinin önde gelen temsilcilerinden Levent Yüksel, hazırlıklarını tamamladığı yeni albümü "Topyekün" ile müzikseverlerle buluştu.Levent Yüksel’in 7 yıl aradan sonra cıkardığı bu albümle kendini bir kez daha kanıtlamış oldu. Albüm, 10 şarkıdan oluşuyor ve Levent Yüksel albümlerinin olmazsa olmazı Sezen Aksu da İtirafçı Olma(söz-müzik), Sardunya (söz-müzik) ve Tehdit(müzik) şarkılarıyla albümdeki yerini almış

* Aralık ayında radyolarda ve gece kulüplerinde en çok çalınanlara da bi göz atalım..

Türkçe Hit 5
1. Hande Yener – Hasta
2. Gökhan Tepe - Tanrım Dert Vermesin
3. Erdem Kınay feat. Merve Özbey – Duman
4. Ozan Doğulu feat. Model - Dağılmak İstiyorum
5. Ebru Gündeş - Yaparım Bilirsin

Club Chart 5
1. Far East Movement - Turn Up The Love (ft. Cover Drive)
2. R.I.O - Party Shaker (ft. Nicco)
3. David Guetta - I Can Only Imagine (ft. Chris Brown, Lil Wayne)
4. Alex Ferrari - Bara Bara Bere Bere
5. Swedish House Mafia - Don't You Worry Child (feat. John Martin)


*Bu ayki muzik haberlerim simdilik bu kadar,gelecek ay yeniden görüşmek üzere. Müziksiz kalmayın..

Iletisim:
E-mail : yalimcengiz@yahoo.com
Facebook: www.facebook.com/djyalimcengiz
Web : www.twitter.com/djyalim
www.myspace.com/djyalim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme