KUŞADASI/DAVUTLAR/SEVGİ PLAJI (ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR)

Kuşadası/Davutlar/Sevgi Plajı’nı anlatırken son yazacaklarımızı ilk yazmamız gerekir, söze sondan başlamak…

Davutlar sahili Türkiye’nin en uzun ve en geniş plajlarından birine sahip. Sevgi plajının yıllanmış , uzun uzun ağaçları Davutlar sahilde piknik yapılabilecek tek yer olmasını sağlıyor. Davutlar sahilini bitirdiğimizde zaten karşımıza Kalamaki Milli Parkı geliyor.(Güzelçamlı).

Davutlar sahiline ve Sevgi Plajı’na bize göre yıllardır gereken önem verilmedi. Bunun nedenleri belki yerel yönetimlerden kaynaklanan sıkıntılar ya da Güzelçamlı’ya (Milli Park) yakınlığı…

Son yıllarda bu bölgede bir kabuk değiştirme söz konusu, adeta cehresi değişiyor. Çokta güzel oluyor.Bölgede ailenizle piknik yapabileceğiniz, mangal yakabileceğiniz tek yer.

Tekneler için yapılan barınak limanı muazzam ve yeniliklere açık.
Plajın çevresinde yapılan park düzeni ve temizliği ile göze çarpıyor.
Tekne barınağının sonunda oluşan sığ suyu denizden gelen kefallar adeta kendi evleri gibi kullanıyorlar. Onlara ördeklerde eşlik ediyor.

Bu güzelliklerinin yanında piknik alanlarını temiz tutmak bizlere düşüyor, ortak kullanım alanları olan çeşmeleri, mangal yakma yerlerini, tuvalet ve duşları, bizim bulmak istediğimiz gibi bırakmak insani görevimiz olması gerek.

Tatil merkezi konumundan çıkıp, kentleşen Kuşadası’nın her köşesine böyle göze hoş gelen yerler yapılması şart.Eksikleri yok mu ? Var!
Daha iyi olabilir mi ? Olur!
Bizler temiz ve düzenli kullanmalı mıyız? KESİNLİKLE!Umarız Kuşadası’nın merkezi, Davutlar, Güzelçamlı ve bağlı tüm köylerinde böyle yenilenme ve geliştirmeler hızla olur.

Sağlıcakla kalın…
Rumuz : kusadasibenim
İletişim Adresimiz : kusadasibenim@gmail.com
Söz Sizde
Sizlerinde mutlaka Kuşadası-Davutlar-Sevgi Plajı için söyleyecekleri vardır. Bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.