KUŞADASI KARPALI PAZAR YERİ TAMAMLANIYOR / KUŞADASI VE ÇEVRESİ

KUŞADASI KAPALI PAZAR YERİ
Kuşadası'nda yapımı devam eden Kuşadası Kapılı Pazar Yeri, Düğün Salonu ve Kapalı Otopark yeri tamamlanmak
üzere olduğu Kuşadası Belediyesi tarafından duyuruldu. Özellikle Kuşadalıların merakla beklediği kapalı pazar yerinin hemen tamamlanması, hem vatandaşalar için hem de esnaf için , yaz aylarında sıcak, kış aylarında soğuk ve yağışlı günlerdeki olumsuzlukları ortadan kaldıracak gibi gözüküyor. Birde Salı - Çarşamba ve Cuma günlerinde şehirde kurulan Halk Pazarlarından dolayı oluşan trafik sorunu çözüm bekliyor. Akıllardaki tek soru Kuşadası Kapalı Halk Pazar Yeri Ne Zaman Açılacak ?

Kuşadası Kapalı Halk Pazar Yeri Ücretsiz Servis
- Kuşadası Belediyesi, pazarın kurulduğu günlerde ilçe genelindeki tüm mahallelerden kapalı pazar yerine ücretsiz servis sağlayacak.

Kuşadası Kapalı Halk Pazar Yeri Günleri Ne Zaman ?
- Salı ve Cuma günleri sebze, Çarşamba günleri ise tekstil pazarına yer verecek.

Kuşadası Kapalı Pazar Yeri, Kapalı Otopark ve Düğün Salonu Özellikleri
- Toplam 15 bin metrekare
- 500 tezgah kapasiteli pazar
- Düğün Salonu
- Otopark


Kuşadası Belediyesi Duyursu;
KAPALI PAZAR YERİ PROJESİ SON AŞAMADA

Kuşadası Belediyesi tarafından Hacıfeyzullah Mahallesi’nde yapılan kapalı pazar yeri tamamlanma aşamasına geldi. Pazar yeri inşaatında incelemelerde bulunan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, pazar esnafı ve vatandaşlar için büyük bir rahatlık sağlayacak olan kapalı pazar yerinin en kısa sürede açılacağı müjdesini verdi.

 Hacıfeyzullah Mahallesi’nde eski itfaiyenin bulunduğu 15 bin metrekarelik alanda yapımı sürmekte olan kapalı pazar yeri projesinde son aşamaya gelindi. Kuşadası Belediyesi tarafından yaptırılan ve içerisinde 500 tezgâh kapasiteli pazar yerinin yanı sıra, düğün, toplantı gibi özel etkinliklerin yapılabileceği çok amaçlı bir salon ve otoparkın da bulunduğu kompleksin kısa süre içerisinde hizmete girebilmesi için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Sıcak ve yağışlı havalarda pazar esnafını ile vatandaşları zor duruma düşüren ve şehir içi trafiğinde aksaklıklara neden olan açık pazaryerlerinin taşınacağı kapalı pazar yeri ile daha modern, hijyenik ve güvenli bir ortam yaratılması hedefleniyor. Yeni pazar yerinde pazarın kurulduğu günlerle ilgili bir değişiklik yapmayan Kuşadası Belediyesi, Salı ve Cuma günleri sebze, Çarşamba günleri ise tekstil pazarına yer verecek. Pazar yerinde zabıta noktasının yanı sıra bir de özel güvenlik birimi bulunacak. Kuşadası Belediyesi, pazarın kurulduğu günlerde ilçe genelindeki tüm mahallelerden kapalı pazaryerine ücretsiz servis sağlayacak.

Kapalı pazaryerinin, pazarların kurulduğu günlerde şehir içinde oluşan trafiği de önemli ölçüde azaltması bekleniyor. Kuşadası Belediye Başkanı Özen Kayalı, kapalı pazar yeri inşaatında gelinen aşamayı yerinde inceledi. Çalışmaların belirlenen programa uygun olarak ilerlediğini ifade eden Başkan Kayalı kompleksin açılışının kısa süre içerisinde yapılacağını söyledi.


Söz Sizde
-Sizlerinde mutlaka Kuşadası Kapalı Pazar Yeri, Kapalı Otopark ve Düğün Salonu için söyleyecekleri vardır. Bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
-Facebook dışında yorum yapmak isteyenler alt bölümdeki yorum alanına YORUMLAMA BİÇİNİNİ ANONİM seçerek üye olmadan yorum bırakabilirler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder