KUŞADASI KERVANSARAY’IN İŞLETMESİ KUŞADASI BELEDİYESİ’NE GEÇTİ / KUŞADASI VE ÇEVRESİ

KUŞADASI KERVANSARAY İŞLETMESİ
Kuşadası’nın merkezinde yer alan Karvansaray’ın işletmesinin Kuşadası Belediyesi’ne geçtiği duyuruldu…
Kuşadası Belediyesi Duyurusu;
KERVANSARAY’IN İŞLETMESİ RESMEN KUŞADASI
BELEDİYESİ’NDE
Kuşadası’nın en önemli tarihi mekânlarından Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nın işletmesi, kira sözleşmesinin imzalanması ile resmen Kuşadası Belediyesi’ne geçti.
Kuşadası’nın simgelerinden olan ve uzun yıllardır tarihi kimliğine aykırı bir biçimde kullanılan Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nın işletmesi için yapılan ihaleyi Kuşadası Belediyesi’nin yıllık 77 bin TL bedelle kazanmasının ardından kira sözleşmesi imzalandı. Aydın Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Kuşadası Belediyesi arasında imzalanan 1 yıllık kira sözleşmesi, şartnamede belirtilen maddelerin yerine getirilmesi halinde her yıl yenilenecek.
Kira sözleşmesini imzalayan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kervansaray’ın Kuşadası için büyük bir tarihsel öneme sahip olduğuna dikkat çekerek “İlçemiz açısından simgesel değeri olan böylesine önemli bir mekânı turizme kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kervansaray’ı tarihsel kimliği ile buluşturmak ve kültürel turizm alanında bir cazibe merkezi haline getirmek amacıyla çalışmalarımıza vakit kaybetmeden başlayacağız” dedi.
Söz Sizde -Sizlerinde mutlaka Kuşadası Kervansaray'ın işletme değişikliği için söyleyecekleri vardır. Bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. -Facebook dışında yorum yapmak isteyenler alt bölümdeki yorum alanına YORUMLAMA BİÇİMİNİ ANONİM seçerek üye olmadan yorum bırakabilirler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme