KUŞADASI'NDA GEZİLİP - GÖRÜLMESİ GEREKEN YERLER - KERVANSARAY / KUŞADASI

KUŞADASI GEZİLECEK YERLER - KERVANSARAY
Kuşadası'nın merkezin yer alan Kervansaray yerli ve yabancı turistlerin ilgisini hep çekmektedir. Kuşadası'nda gelen bir ziyaretçi için mutlaka görülmesi ve gezilmesi gereken mekandır.


Kervansarayımızı yaptıran Osmanlı Sadrazamı Öküz Mehmet Paşanın zekası üzerine ilginç bir anektod.

Çevresindekilerce gizliden gizliye "Öküz" olarak adlandırılmış olan Mehmet Paşa'nın komuta ettiği ve İran'a karşı düzenlenen bir seferde, ordu komuta heyeti kışlak çadırında toplanmış taarruz planlarını gözden geçirirlerken, birliklerin iaşesi ve taşıma işleri için getirilmiş öküzlerden biri çadırın aralığından kafasını uzatıp gözlerini Öküz Mehmet Paşa'ya dikmiş. Çevresindekiler gülmemek icin kendilerini zor tutmuşlar, biraz tebessüm ederlerken, öküz gitmiş. Ancak bir süre sonra tekrar gelip, başını yine içeri uzatmış ve yine uzun uzun Öküz Mehmet Paşa'yı süzmüş. Bu sefer çevresindekiler artık kendilerini tutamayıp kahkahaları basmışlar. Herkes gülmekten kırılırken, Öküz Mehmet Paşa, "Bu hayvan bana ne diyor biliyor musunuz?" diye sormuş. "'Hadi senin kim olduğunu anladım da, bu yanındaki eşekler neyin nesi?' diye soruyor."


Söz Sizde -Sizlerinde mutlaka Kuşadası'nda gezilecek görülecek yerler için söyleyecekleri vardır. Bunları bizimle paylaşırsanız memnun oluruz. -Facebook dışında yorum yapmak isteyenler alt bölümdeki yorum alanına YORUMLAMA BİÇİMİNİ ANONİM seçerek üye olmadan yorum bırakabilirler

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder